Mgr. Lenka Kernerová

Sociální pracovnice, krizová interventka

V Pexesu působím na pozici sociální pracovnice, lektorky a krizové interventky. Působím také v Pexoklubu, což mne velmi naplňuje, protože mám práci s dětmi ráda a věnuji se jim řadu let. Dále v Pexesu tvořím sebevzdělávací a rozvojové workshopy.

Vystudovala jsem obor sociální práce se zaměřením na aplikovanou psychoterapii a komunikaci.

Než jsem zavítala do Pexesa, pracovala jsem na oddělení dětské psychiatrie a současně v Anabell, z.ú., kde jsem pracovala s dívkami trpícími poruchou příjmu potravy. Poté jsem vykonávala sociální šetření u seniorů. Pracovala jsem také s duševně nemocnými klienty v chráněném bydlení.
Úspěšně jsem absolvovala certifikovaný kurz asistenta pedagoga pro děti se speciálními potřebami, dále kurz nezraňující a efektivní komunikace, kurz práce se stresem, kurz práce s klientem v akutní krizi a s klientem s poruchami příjmu potravy. Během rodičovské dovolené jsem absolvovala akreditovaný kurz celostního koučování a výcvik v komplexní krizové intervenci.

Nyní se věnuji přednáškové činnosti, individuálnímu koučinku a poradenství. Současně se věnuji primární prevenci na základních a středních školách.

Přejít nahoru